image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Medycyna Estetyczna – Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek krwionośnych

W dzisiejszych czasach naczynia krwionośne stały się utrapieniem wielu z nas. Skóra z tak zwanymi „pajączkami” charakteryzuje się ciągłym zaczerwienieniem. Przyczyn tak poważnego problemu jest mnóstwo m.in: nadciśnienie tętnicze, spożywanie niektórych leków, szkodliwy wpływ zanieczyszczonego środowiska, zaburzenia hormonalne, czy też niewłaściwa pielęgnacja skóry. Aby zminimalizować, bądź też całkowicie pozbyć się dokuczliwych zaczerwienień polecamy zamykanie naczyń metodą laserową. Do bezoperacyjnego zamknięcia niechcianych naczynek posłuży nam urządzenie zwane IPL.

Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze.

W jaki sposób IPL potrafi bezinwazyjnie zamykać naczynia krwionośne?

IPL wykorzystuje zjawisko fotokoagulacji i selektywnej fototermolizy. Dzięki temu połączeniu możemy usuwać zmiany naczyniowe bez przerwania ciągłości skóry. Proces usuwania zmian naczyniowych odbywa się w ten sposób, że energia pochłaniana jest przez hemoglobinę, następnie zmienia się w ciepło i osiąga tak wysoką temperaturę, że koaguluje, ścina i niszczy od wewnątrz ściany naczyń krwionośnych. Tym, co podnosi rangę tego urządzenia jest fakt, że nie niesie ono ze sobą ryzyka powstawania szpecących blizn. Efekty zabiegu zależą w dużej mierze od kalibru naczyń, ich gęstości i głębokości.
Niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają wielu naświetleń w ciągu kilku miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona, a nawet może pojawić się strupek, który utrzymuje się zwykle około tygodnia. Zaleca się powtarzanie zabiegu co 2 lub 3 tygodnie w serii 3-5 zabiegów.

Aby zapobiec tworzeniu się podobnych zmian w przyszłości zaleca się profilaktykę w postaci kremów ochronnych i zabiegów kosmetycznych wzmacniających naczynia.