image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Modelowanie sylwetki – Odchudzanie

Odchudzanie – co zrobić aby schudnąć?

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest częstym problemem występującym u kobiet, jak i u mężczyzn.
Walka z nadwagą wymaga wielu uzupełniających się terapii, zaczynając od ustalenia programu dietetycznego po zabiegi modelujące ciało.
Pierwszym krokiem na drodze do wymarzonej sylwetki jest zatrzymanie procesu tycia. Następnie należy wdrożyć zachowanie, które pozwoli w rozsądnym tempie pozbyć się nagromadzonego tłuszczu. Pamiętajmy o tym, że nie może to być tempo zbyt duże, gdyż grozi to problemami zdrowotnymi. Najlepszy wynik to 2-3 kg w ciągu miesiąca. Szybsze tempo prowadzi do wystąpienia efektu jo – jo.
Nie należy się głodzić, posiłki muszą być zbilansowane, a temu wszystkiemu powinna towarzyszyć aktywność fizyczna. W naszym salonie można skorzystać z porad dietetyka, który po ustaleniu wywiadu żywieniowego i zdrowotnego, ocenie stanu odżywiania, indywidualnych preferencji żywieniowych oraz stylu życia, przygotuje dietę, która skutecznie wpłynie na nadwagę. Gdy już wyżej wymienione punkty zostaną wdrożone, czas na zabiegi modelujące sylwetkę. Nie można oczekiwać cudów – zabiegi w gabinecie nie zastąpią racjonalnej diety, są jednak znakomitą podporą jeśli chodzi o wspomaganie odchudzania.

Elektrostymulacja

Podczas zabiegu delikatne, lecz głębokie impulsy elektryczne stymulują kompleksowo tkankę powierzchniową i przenikają w głąb skóry. Następuje także pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, redukcji ulega znaczna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, wzrasta jędrność i elastyczność skóry.
Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Żel do USG,
• Contour Cream – krem modelujący.
Główne substancje aktywne: ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, cynamon.

Przebieg zabiegu:

Na powierzchnię przeznaczoną do zabiegu nakładamy krem modelujący – Contour Cream, po czym przystępujemy do wtłaczania substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków. Zabieg doskonale odpręża skórę, a ponadto przyspiesza metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową.

Wykorzystując ultradźwięki w kosmetyce możemy przeprowadzić wiele zabiegów spowalniających proces starzenia się skóry bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, pojawienia się reakcji alergicznych, bólu, zasinień czy też okresu rekonwalescencji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Ultradźwięki wykonują coś w rodzaju niewidzialnego gołym okiem masażu tkanek podskórnych, a także zapewniają znacznie szybszy transport substancji aktywnych w głąb skóry. W rezultacie skóra odzyskuje młodzieńczy blask, staje się odżywiona i zrewitalizowana.

Masaż podciśnieniowy – Body Master Combo

Jest to masaż całego ciała specjalną głowicą wyposażoną w ruchome kulki, które masują zassany do głowicy fałd skórny. Zabieg jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Poprawia ukrwienie tkanek, drenuje nadmiar płynów, wygładza, uelastycznia, ujędrnia skórę. Przynosi pożądane efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu. Ponadto skutecznie modeluje sylwetkę, wzmacnia mięśnie i polepsza odżywianie tkanek.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Massage Balm rewitalizing – rewitalizujący balsam do masażu
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: olejek z drzewa różanego, gałka muszkatołowa, jaśmin, drzewo sandałowe, ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, cynamon.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia na ciało rewitalizującego balsamu do masażu – Massage Balm rewitalizing. Następnie przystępujemy do wykonania zabiegu urządzeniem Body Shaping. Prawidłowo przeprowadzony zabieg daje sybkie efekty, a jednocześnie jest przyjemny i relaksujący. Zabieg w równym stopniu oddziałuje na tkanki powierzchowne, skórę, układ limfatyczny i kapilary układu krwionośnego. Na zakończenie zabiegu wmasowany zostaje krem modelujący – Contour Cream, dzięki któremu skóra pozostaje jędrna, sprężysta i bez oznak cellulitu.

Jest to masaż całego ciała specjalną głowicą wyposażoną w ruchome kulki, które masują zassany do głowicy fałd skórny. Masaż próżniowy jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Poprawia ukrwienie tkanek, drenuje nadmiar płynów, wygładza, uelastycznia, ujędrnia skórę. Przynosi pożądane efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej i redukucji cellulitu. Ponadto skutecznie modeluje sylwetkę, wzmacnia mięśnie i polepsza odżywianie tkanek.

Drenaż limfatyczny

Zabieg poprzez ruchy delikatne i powolne relaksuje i odpręża. Ma działanie oczyszczające i stymulujące skórę. Pobudza przepływ limfy, odprowadza toksyny, oczyszcza organizm, zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki. Działa antycellulitowo i odchudzająco.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Massage Balm purifing – oczyszczający balsam do masażu
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: olejek z drzewa różanego, gałka muszkatołowa, jaśmin, drzewo sandałowe / ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, cynamon.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczynamy od rozprowadzenia na ciele Klienta oczyszczającego balsamu do masażu – Massage Balm Purifing. Następnie przystępujemy do wykonania ręcznego Drenażu Limfatycznego o właściwościach relaksujących i odprężających. Drenaż limfatyczny przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Zabieg polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalenie zbędnego tłuszczu, w rezultacie działa ujędrniająco na ciało. Modelując sylwetkę stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzającej, a zarazem ma działanie rewitalizujące.

Drenaż wykonywany jest również urządzeniami Body Master Combo oraz Air de toxin i Dr Life (już wkrótce), które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej i oczyszczają organizm z toksyn. Zabieg wspomaga walkę z cellulitem, a także likwiduje obrzęk nóg. Ponadto masaż limfatyczny stosowany jest profilaktycznie przeciw żylakom. Ze względu na fakt, iż poprawia krążenie jest wskazany dla osób wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Drenaż dodatkowo niweluje uczucie zmęczonych nóg.

Nowość!!! Kriolipoliza –Redukcja Komórek Tłuszczowych LipoCryo

LipoCryo to jedno z dwóch na świecie urządzeń medycznych do kriolipolizy, nowatorskiej techniki służącej do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. LipoCryo wywołuje znaczny, trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza jest dziełem dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts, USA – Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson, którzy w 2008 roku udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. W wyniku dalszych badań klinicznych odkryto, że komórki tłuszczowe umierają już w temperaturze 3 st. C – w pełni bezpiecznej dla pozostałych tkanek, naczyn krwionośnych i narządów wewnętrznych.

Kriolipoliza to wystawienie adipocytów, czyli komórek tkanki tłuszczowej, na kontrolowane zimno w celu uzyskania krystalizacji trójglicerydów. Po krystalizacji, adipocyty rozpoczynają proces apoptozy, prowadzący do ich eliminacji.

W efekcie kriolipolizy następuje znaczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.http://https://youtu.be/ThbSwb7DcOo?t=115

Nowość!!! Kriolipoliza – alternatywa dla liposukcji