image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Modelowanie sylwetki – Redukcja Cellulitu

Cellulit – problem estetyczny kobiet XXI w. Skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit jest efektem niedostatecznego wydalania końcowych produktów przemiany materii, a więc wadliwego funkcjonowania układu limfatycznego. Zmiany są widoczne w postaci nieregularnych zgrubień, guzków podskórnych, a w zaawansowanym stadium zmiany stają się bolesne. Cellulit niestety ma tendencję do pogłębiania stopnia zaawansowania. Nierówna skóra jest zmartwieniem ponad 90% Europejek – także młodych i szczupłych osób.

Fizjolodzy wiążą epidemię cellulitu z:

• gospodarką hormonalną, a zwłaszcza nadprodukcją estrogenów (te kobiece hormony zatrzymują w organizmie wodę i tłuszcz w niektórych partiach ciała. Powstawaniu cellulitu sprzyjają silne emocje, złe samopoczucie, nerwowy tryb życia – kobiecy mózg w stresie wydziela duże ilości estrogenów),
• zaburzeniami krążenia wywołanymi nie tylko brakiem ruchu, ale i zbyt ciasnym ubraniem,
• infekcjami ginekologicznymi lub jelit,
• zaburzeniami trawienia,
• niedoczynnością wątroby,
• gwałtownym przyrostem i spadkiem wagi,
• niewłaściwą dietą,
• uwarunkowaniami genetycznymi.

Jesteśmy po to, by pomóc Państwu odnieść zwycięstwo w tej walce, poprzez dobranie odpowiednich zabiegów antycellulitowych. Oferujemy różnorodne zabiegi z użyciem sprzętu (endodermologia nr 1 na świecie w skutecznym zwalczaniu cellulitu oraz wyszczuplaniu), kosmetyków czy masaży ręcznych.

Aby jednak efekty były zadowalające i długotrwałe należy także:
• racjonalnie się odżywiać (jeść dużo warzyw, owoców, błonnika, chudego białka, znikome ilości tłuszczu roślinnego, cukru. Bałe pieczywo najlepiej w ogóle wyeliminować),
• uprawiać sport,
• wysypiać się,
• wypijać co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie.

Jeśli połączymy zdrowy tryb życia z odpowiednimi zabiegami, efekt będzie widoczny już po 3-4 tygodniach.

Nasza koncepcja zabiegowa to stworzenie indywidualnych programów zabiegowych dostosowanych do potrzeb Klienta:

Wywiad z Klientem

Przeprowadzenie wywiadu z Klientem oraz diagnostyki kosmetycznej daje możliwość trafnego doboru zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Z reguły jest on przeprowadzany podczas pierwszej wizyty w salonie i ma na celu zebranie informacji na temat dotychczasowej pielęgnacji, diety, trybu życia, charakteru wykonywanej pracy, zażywanych leków, używek, czy też przebytych chorób.

Detoksykacja

Detoksykacja odbywa się poprzez drenaż limfatyczny. Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się z organizmu końcowych produktów przemiany materii, co jest przyczyną powstawania cellulitu. Zaletą zabiegu jest to, że jest on całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny.

Rozbijanie stwardniałych i przerosłych komórek tłuszczowych

W rozbiciu stwardniałych i przerosłych komórek tłuszczowych poradzimy sobie dzięki ultradźwiękom i endodermologii. Ciepło wytwarzane przez ultradźwięki penetruje głębiej tkankę, przyczyniając się do rozbicia zalegających w niej złogów. Dodatkowo poprzez ultradźwięki tkanki poddane zostają specyficznemu mikromasażowi, który poprawia krążenie krwi i metabolizm organizmu. Endodermologia zaś to rodzaj masażu ssąco – rytmicznego, który daje pożądane efekty w uelastycznieniu skóry, a także w eliminacji szkodliwych toksyn. W rezultacie możemy cieszyć się wyraźnie jędrniejszą skórą bez oznak cellulitu.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, Cynamon.

Przebieg zabiegu:

Na powierzchnię przeznaczoną do zabiegu nakładamy krem modelujący – Contour Cream, po czym przystępujemy do wtłaczania substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków. Zabieg doskonale odpręża skórę, a ponadto przyspiesza metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową.

Stymulacja Mięśniowa

Elektrostymulacja to zabieg urządzeniem, który pozwala na szybkie i równomierne wyszczuplenie całego ciała. Za pomocą przyjemnych, delikatnych lecz głębokich impulsów elektrycznych, stymuluje kompleksowo zarówno tkanki powierzchniowe, jak również penetruje w głąb skóry. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, redukcji ulega znaczna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Zalecamy stosowanie elektrostymulacji wraz z elektrosauną, która podnosi temperaturę ciała i wzrost cyrkulacji krwi i limfy oraz przyśpiesza przemianę materii. W rezultacie następuje dotlenienie komórek skóry oraz eliminacja toksyn z organizmu.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Żel do USG
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, cynamon.

Przebieg zabiegu:

Przygotowując Klienta do zabiegu, podpinamy elektrody do wybranej części ciała, po czym włączamy program E o funkcji odchudzającej. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych.

Elekrostymulacja mięśni to zabieg elektroleczniczy, zwany także elektrogimnastyką, mający na celu wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub grupy mięśni. Fale kierunkowe sprawiają, że włókna mięśni wykonują izotoniczne ruchy, stymulowane mięśnie pobierają energię z okolicznych tkanek, spalając tym samym tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, redukcji ulega znaczna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, na skutek czego wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Na zakończenie zabiegu w ciało wmasowany zostaje krem modelujący sylwetkę – Contour Cream.

Nieinwazyjna liposukcja ultradźwiękowa – MEGASON

Tam, gdzie zawodzą regularne ćwiczenia, dieta, czy programy odchudzające – niezawodne rezultaty przynosi Gelex Cavitation System. Urządzenie to stanowi odpowiedź na największe bolączki wszystkich osób niezadowolonych ze swojej figury. Skutecznie usuwa nagromadzony tłuszcz, walczy z najbardziej zaawansowanymi stadiami cellulitu, rzeźbi i modeluje sylwetkę. Urządzenie stanowi wyjątkowe połączenie kawitacji ultradźwiękowej z niebieskim światłem LED i podczerwienią IR.