image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Modelowanie sylwetki – Ujędrnianie

Ujędrnianie i wzmacnianie mięśni

W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma problemy ze skórą, której brak jędrności. Pojawiają się rozstępy, a także spada ilość kolagenu i elastyny. Ma na to wpływ wiele czynników m.in:

• ekspozycja na słońce,
• gwałtowne zmiany wagi,
• ciąża,
• wiek,
• niedostatecznie rozwinięte mięśnie,

Jeśli borykasz się z takim problemem, chcesz wymodelować, ujędrnić, wygładzić ciało skorzystaj z naszych propozycji.

Nasza koncepcja zabiegowa to stworzenie indywidualnych programów dostosowanych do potrzeb Klienta:

Przy ujędrnianiu i wzmocnieniu mięśni niezawodny okazuje się zabieg zwany elektrostymulacją. Jest to zabieg wyszczuplający, wpływający na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. Są one pobudzane bodźcowo za pomocą prądu elektrycznego co powoduje, że naprężają się i rozluźniają (tzw. gimnastyka pasywna). Celem tego zabiegu jest napinanie skóry od wewnątrz. Mięśnie pracują tak, jak przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych na siłowni, z jednym tylko wyjątkiem, mięsień nie przyrasta.

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja w zależności od zaprogramowania spełnia różne funkcje. Jedną z nich jest intensywne ujędrnianie i wzmacnianie mięśni. Elektrostymulacja to zabieg, który stymuluje pracę mięśni za pomocą prądu przepływającego przez elektrody umieszczone w odpowiednich punktach ciała. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych. Następuje wzmocnienie mięśni i tym samym ujędrnienie. Najlepsze efekty uzyskuje się, powtarzając elektrostymulację 4 razy w tygodniu. Liczba zabiegów w serii jest dobierana indywidualnie, jednak dla osiągnięcia trwałych efektów wymagana jest seria min. 10 zabiegów.

EFEKTY:

• intensywne ujędrnianie całego ciała lub wybranych partii (np. brzuch, uda),
• wzmacnianie mięśni.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Żel do USG
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, cynamon.

Przebieg zabiegu:

Przygotowując Klienta do zabiegu, podpinamy elektrody do wybranej części ciała, po czym włączamy program E o funkcji odchudzającej. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych. Elekrostymulacja mięśni to zabieg elektroleczniczy, zwany także elektrogimnastyką, mający na celu wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub grupy mięśni. Fale kierunkowe sprawiają, że włókna mięśni wykonują izotoniczne ruchy, stymulowane mięśnie pobierają energię z okolicznych tkanek, spalając tym samym tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, redukcji ulega znaczna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, na skutek czego wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Na zakończenie zabiegu w ciało wmasowany zostaje krem modelujący sylwetkę – Contour Cream.

Body MasterCombo – Endodermomasaż

Jedno z najbardziej efektywnych urządzeń redukujących cellulit i jednocześnie wyszczuplających oraz ujędrniających zwiotczałą skórę. Wykorzystuje metodę terapii próżniowej. Zabieg polega na masażu całego ciała specjalną głowicą wyposażoną w ruchome kulki/rolki oraz kubełkowe nasadki próżniowe, które masują zassany do głowicy fałd skórny. W ten sposób jest rozbijany cellulit oraz nagromadzony tłuszcz. Zalecana jest seria zabiegów (minimum 5).

Do ujędrnienia brzucha wykorzystywane są kubełkowe nasadki próżniowe (tzw. bańki), które zasysają i zwalniają skórę brzucha, intensywnie ją gimnastykując. Dzięki temu tkanka mięśniowa staje się bardziej jędrna i elastyczna w sposób widoczny. Zalecana jest seria ok. 20 zabiegów.

EFEKTY:

• rozbijanie cellulitu oraz nagromadzonego tłuszczu,
• przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej (utrata centymetrów w obwodzie),
• modelowanie sylwetki,
• ujędrnienie,
• wygładzenie,
• drenaż toksyn (drenaż limfatyczny) i zmniejszenie obrzęków,
• relaksacja mięśni,
• efekt przeciwbólowy.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Massage Balm rewitalizing – balsam do masażu
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: olejek z orzecha macadamii, masło shea, ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia na całą powierzchnię zabiegową balsamu Massage Balm rewitalizing. Po ustawieniu właściwych parametrów na urządzeniu, przystępujemy do wykonania zabiegu, pozwalającego na całkowite odprężenie. Do tego celu wykorzystujemy unikalną technologię Body Master Combo. Na zakończenie zabiegu delikatnie wmasowany zostaje krem modelujący sylwetkę – Contour Cream.

Modeling – Masaż Ręczny

Zabieg poprzez ruchy delikatne i powolne relaksuje i odpręża. Ma działanie oczyszczające i stymulujące skórę. Pobudza przepływ limfy, odprowadza toksyny, oczyszcza organizm, zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki. Działa antycellulitowo i odchudzająco.

W zabiegu wykorzystujemy kosmetyki Elixea:
• Massage Balm purifing – oczyszczający balsam do masażu
• Contour Cream – krem modelujący
Główne substancje aktywne: olejek z drzewa różanego, gałka muszkatołowa, jaśmin, drzewo sandałowe, ekstrakt z czarnego pieprzu, olejek imbirowy, cynamon.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczynamy od rozprowadzenia na ciele Klienta oczyszczającego balsamu do masażu – Massage Balm Purifing. Następnie przystępujemy do wykonania ręcznego Drenażu Limfatycznego o właściwościach relaksujących i odprężających. Drenaż limfatyczny przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Zabieg polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalenie zbędnego tłuszczu, w rezultacie działa ujędrniająco na ciało. Modelując sylwetkę stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzającej, a zarazem ma działanie rewitalizujące. Na zakończenie zabiegu w miejsca problematyczne wmasowany zostaje balsam modelujący – Contour Cream.