image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Modelowanie sylwetki – Zabiegi po ciąży

 

Ciąża to wielkie szczęście dla każdej kobiety. Niestety skóra poddawana jest w tym okresie prawdziwym testom wytrzymałości. Po porodzie często nie tylko problemem jest nadmiar kilogramów, ale również utrata jędrności i elastyczności skóry brzucha i piersi oraz rozstępy.

Yasumi proponuje młodym mamom specjalnie skomponowane programy, które pozwolą szybko wrócić do formy sprzed okresu ciąży.

Zabiegi pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wzmocnić mięśnie brzucha, zredukować rozstępy, a jednocześnie… zrelaksować się – aby w pełni cieszyć się macierzyństwem. Zapraszamy do odwiedzenia salonu Yasumi w celu uzyskania więcej informacji oraz stworzenia indywidualnego programu, dostosowanego do Państwa potrzeb.

W celu uzyskania trwałego efektu, wszystkie zabiegi powinny być wykonywane w serii.

 

Zabiegi na brzuch po porodzie

• Elektrostymulacja (intensywne odchudzanie i ujędrnianie) – 20 zabiegów.

• Bańki (ujędrnianie) – 20 zabiegów

 

Zabiegi odchudzające/ujędrniające

Czas rozpoczęcia zabiegów: min. 6 miesięcy po porodzie

• Elektrostymulacja (intensywne odchudzanie + ujędrnianie) – 10 zabiegów

• Endodermologia – Body Master Combo (rozbijanie tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu, ujędrnianie) –
10 zabiegów

• Modeling – masaż ręczny (intensywne rozbijanie tkanki tłuszczowej, ujędrnianie) – 10 masaży

 

Zabiegi redukujące rozstępy

Czas rozpoczęcia zabiegów: niezbędna konsultacja kosmetyczna.

• Mikrodermabrazja (intensywne złuszczanie, stymulacja do budowy kolagenu) – 10 zabiegów 35-45 min.

 

Rozstępy

Rozstępy skórne tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Rozstępy skórne to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach i piersiach.

Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów:

W fazie I – zapalnej – mają one postać czerwonych pasm (striae rubra). Na tym etapie mamy jeszcze największą szansę, aby się ich pozbyć.

W fazie II – zanikowej – następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki (striae disteusal alba) wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%.

Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych i nastolatków w okresie dojrzewania. Cały czas poszukiwana jest uniwersalna terapia będąca w stanie spowodować zanik rozstępów. Z tego względu, tak istotna jest wczesna prewencja.

• Ważna jest kontrola ciężaru ciała

• Zasadnicze jest prawidłowe odżywianie – trzeba pamiętać o dostarczaniu protein, lipidów, węglowodanów i witamin (A,E,PP,B5)

• Ćwiczenia fizyczne muszą być progresywne, należy unikać długotrwałych i silnych skurczów mięśniowych

• Prewencja typowo kosmetologiczna – stosowanie preparatów przeciw rozstępom

Na rynku jest bardzo wiele preparatów zapobiegających lub usuwających rozstępy. Niestety wcieranie kremów nie zapobiegnie ich powstawaniu i nie wyleczy ich w 100 %. Poprawi natomiast ogólny wygląd skóry.

Nasza koncepcja leczenia to stworzenie indywidualnych programów dla potrzeb Klienta, które dążyć będą do pobudzenia procesu odnowy włókien kolagenowych

Mikrodermabrazja

Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, a co za tym idzie produkcję kolagenu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Polega on na mechanicznym złuszczaniu naskórka głowicą diamentową. Można go łączyć z peelingiem na bazie kwasu glikolowego.

 

Ultradźwięki

Ultradźwięki to relaksujący i efektywny sposób głębokiego wtłaczania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. W trakcie zabiegu na miejsca problematyczne zostaje nałożony specjalny preparat. Ultradźwięki przyspieszają również metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, zwiększają ukrwienie i poprawiają krążenie, dzięki czemu wspomagają odchudzanie i redukują cellulit.
Ultradźwięki są absolutnie bezinwazyjne, mogą być stosowane nawet na najbardziej wrażliwej skórze.

 

Terapia – IPL – wyrównuje kolorystykę korygowanego rozstępu

Działanie IPL polega na wytworzeniu szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej pobudzają między innymi włókna kolagenowe do regeneracji i odbudowy. Światło lasera umożliwia przeprowadzenie skutecznych, trwałych i bezpiecznych kuracji odmładzających oraz redukujących różne defekty kosmetyczne skóry: nadmierne owłosienie, przebarwienia, blizny, rozstępy, uszkodzone naczynka, rumień oraz zniszczenia posłoneczne. Zaleca się powtarzanie zabiegu laserowego, co 3-4 tygodnie.

Najlepsze efekty przynosi łączenie kilku metod: peelingu chemicznego, mikrodermabrazji i lasera. Leczenie może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.