image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Zabiegi na twarz – Zabieg borowinowy

Zabieg borowinowy – regeneracja i wygładzenie

Zabieg borowinowy polecany jest dla skóry zmęczonej, poszarzałej, mało elastycznej. Maska borowinowa z fitohormonami często jest stosowana jako uzupełnienie terapii o działaniu modelującym sylwetkę oraz wyszczuplającym.

Borowina często stosowana w kosmetykach pielęgnacyjnych, znajdująca swoje zastosowanie w leczeniu uzdrowiskowym ma składniki takie jak :
– kwasy huminowe działające przeciwzapalnie, ściągająco oraz
bakteriobójczo, dodatkowo stymulująco na procesy immunologiczne,
– bituminy dostarczają związków, które mają budowę zbliżoną do
estrogenów, takich które mają podobne do nich działanie,
– aminokwasy wspomagają czynnik NMF odpowiadający za doskonały
poziom nawodnienia skóry
oraz enzymy i liczne biopierwiastki.

Borowina to naturalny antyoksydant – przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, działa neutralizująco na wolne rodniki.

Działanie fitohormonów to przede wszystkim pobudzenie procesu odnowy komórek. To również zwiększenie ich zdolności do przyswajania odżywczych substancji. Następuje wzmocnienie struktury skóry, przyspieszenie procesu jej odbudowy. Fitohormony przeciwdziałają również utracie jędrności skóry poprzez aktywizację, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Efekt – mniej zmarszczek, również zapobieganie powstawaniu kolejnych.

Wskazania do zabiegu : 
– szara, szorstka skóra,
– zwiotczała, mało elastyczna skóra,
– oznaki starzenie się skóry, zmarszczki
– do każdego rodzaju cery.

Przebieg zabiegu :
Zabieg składa się z kilku etapów. W fazie wstępnej, która polega na oczyszczeniu skóry twarzy, szyi oraz dekoltu stosuje się mleczko oczyszczające oraz tonik borowinowy. Kolejny etap to peeling – nałożenie żelu borowinowego w celu peelingu, wykonanie krótkiego (kilka minut) delikatnego masażu. Po wykonaniu peelingu twarzy, szyi oraz dekoltu czas na nałożenie maseczki oczyszczająco – borowinowej na te strefy na czas około 20 minut (może być zastosowana na ciepło lub zimno). Po zmyciu maseczki kolejna faza zabiegu to aplikacja maski fitohormonalno – borowinowej (także na ciepło lub zimno) na okres 20 minut.
Ostatni etap zabiegu to nałożenie kremu przeznaczonego do typu naszej cery.

Rezultaty :
– ujędrnienie, uelastycznienie,
– detoksykacja, oczyszczenie,
– nawilżenie,
– regeneracja,
– wygładzenie.

Zabieg zalecany w serii 6 – 10 zabiegów wykonywanych 1 – 2 razy w tygodniu.
Dla podtrzymania jego rezultatów 1 – 2 razy miesięcznie.

Czas trwania : 60 minut
Cena zabiegu : 140 zł – twarz, 190 zł – twarz,szyja,dekolt