image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

Masaże

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Masaż Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny łączy zalety masażu klasycznego i energetycznego. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspakajającym. Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania, m.in. bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność. Masaż relaksacyjny można połączyć z peelingiem oraz z okładem na ciało.

Kosmetyki:

• do peelingu: Moor Spa Mineral Rich Salt Glow + Moor Spa Complete Oil
• do masażu: Moor Spa Massage Balm: Revitalizing, Purifying + olejek eteryczny Moor Spa Formula S ( działa relaksująco, antystresowo) lub Formula H ( przywraca równowagę między umysłem, ciałem, a duchem)
• Moor Spa Joint Balm – miejsca bolące ( stawy i mięśnie)
• Moor Spa Tension Balm – przy napiętych mięśniach, szczególnie karku
• Moor Spa Massage Lotion – emulsja do masażu + olejek eteryczny Formuła S i Formuła H


 

Masaż Modelujący I Ujędrniający Sylwetkę

Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łączący w sobie techniki masażu klasycznego. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud. Przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż modelujący polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalenie zbędnego tłuszczu, w rezultacie działa ujędrniająco na ciało. Modelując sylwetkę stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzającej, a zarazem ma działanie rewitalizujące. Masaż ten można połączyć z masażem bańką chińską. Może być całościowy (60 minut) lub częściowy ( 30-40 minut ), np. masaż pośladków, ud i brzucha.

Kosmetyki:

• Moor Spa Massage Balm: Revitalizing, Purifying + olejek eteryczny Moor Spa Formula D
( wpływa korzystnie na skórę )
• Moor Spa Contour Cream – modelujący i antycellulitowy


 

Masaż Antycellulitowy

Cellulit to przypadłość typowo kobieca i jest źródłem wielu frustracji.

Charakterystyczna „pomarańczowa skórka” umiejscawia się najczęściej w okolicach ud, pośladków i brzucha. Manualny masaż antycellulitowy przeprowadzony przy użyciu specjalistycznych technik masażu oraz specjalistycznych kremów i olejków zawierających składniki aktywne pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej. Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i „atakują” naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną.

W efekcie następuje polimeryzacja. Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce. Masaż antycellulitowy można połączyć z peelingiem oraz innymi zabiegami modelującymi sylwetkę.


Masaż Ultradźwiękami

Masaż falą ultradźwiękową stosuje się wraz z odpowiednimi preparatami. Połączone działanie urządzenia i preparatu pozwala rozbić nadmiernie nagromadzone komórki tłuszczowe, usuwa cellulit i wodę. Polepsza krążenie krwi i limfy, a także stymuluje i ujędrnia skórę.

Ultradźwięki wykonuje się za pomocą dwóch głowic, które emitują falę mechaniczną, powodującą zmienność ciśnienia w tkankach.


 

Masaż Bańką Chińską

Zabieg polega na wytwarzaniu w bańce podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry i tkanki podskórnej do wnętrza bańki. Masaż bańką chińską działa podobnie, jak technika ugniatania w masażu klasycznym, powodując rozluźnienie napiętych mięśni i ich lepsze ukrwienie. Poza tym ma działanie odprężające i relaksujące, stymuluje układ odpornościowy oraz przyspiesza procesy metaboliczne. Ponadto sprzyja odchudzaniu.

Ultradźwięki w połączeniu z masażem bańką chińską wpływają bardzo korzystnie na wyszczuplenie sylwetki. Podczas masażu bańką chińską następuje rozbicie tkanki tłuszczowej. Rozgrzaną i pobudzoną tkankę tłuszczową „bombardujemy” falą ultradźwiękową, która w szybkim tempie wprowadza preparat antycellulitowy do komórek tłuszczowych, przyspieszając rozbicie cellulitu. Zabieg zalecany jest dla osób z zaawansowanym cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową.

Kosmetyki:

• Moor Spa Massage Balm: Revitalizing, Purifying lub Aroma Free + olejek eteryczny Moor Spa Formula D
• Moor Spa Contour Cream krem modelujący i antycellulitowy

Przebieg zabiegu:

Masaż bańką chińską – 20 minut
Masaż ultradźwiękami – 20 minut
Cały zabieg – 40 minut


 

Masaż Karku

Długa praca przy komputerze, stres, zła postawa stojąca i siedząca – to główne przyczyny skurczu i bólu mięśni karku. Ulgę przyniesie masaż karku oraz wykonanie kilku prostych ćwiczeń, np. krążenia głową. Masaż karku wykonuje się również przy bólach migrenowych. Często łączy się go z masażem głowy.

Kosmetyki:

• Moor Spa Tension Balm – przy napięciach mięśniowych


 

Masaż Kamieniami Wulkanicznymi

„Relaksujące uczucie błogości
Ciepło przenikające każdy skrawek Twojego ciała
Świat zapachu, przez który wędruje Twoja dusza
Cisza odnaleziona w krainie spokoju
Nieskazitelny dotyk, Równowaga, Kontemplacja”

Przypływ pozytywnej energii, złagodzenie napięcia mięśni i głęboki relaks – takie rezultaty przynosi masaż gorącymi kamieniami. Już 1500 lat temu Chińczycy wierzyli, że kamienie mają w sobie wielką moc, która odpowiednio użyta może mieć pozytywne działanie. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii tzw. Czakry, które tworzą swoistą mapę ciała, po której porusza się doświadczony masażysta. Sąsiadują one z gruczołami wydzielania wewnętrznego i stymulują ich działanie. Kamienie wulkaniczne wykorzystywane do zabiegu wydobywane są z dna oceanu i mają właściwości długotrwałego utrzymywania ciepła.

Gorące kamienie w kontakcie z ciałem oddają swoją wartościową energię, przywracając jej prawidłowy przepływ w kanałach i czakrach energetycznych ciała.

Masaż kamieniami: likwiduje napięcia i bóle mięśni, głęboko rozgrzewa organizm, przyśpiesza krążenie krwi, działa relaksująco, odprężająco i detoksykująco.

Zabieg jest szczególnie polecany osobom zestresowanym, przemęczonym o podwyższonym napięciu mięśniowym, dolegliwościach reumatycznych i stawowych.

Przeciwwskazania:

• żylaki
• nadciśnienie
• choroby serca
• ciąża
• menstruacja