image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search

Zabiegi laserowe

O nas

a
Jeżeli potrzebujesz relaksu, chcesz udoskonalić swoją sylwetkę, przejść metamorfozę wyglądu, przywrócić blask piękna zapraszamy Cię do Instytutu Zdrowia i Urody Ravita - pomożemy Ci zadbać kompleksowo o piękny wygląd i zdrowe włosy.

Fotoodmładzanie

IPL – Fotoodmładzanie, Redukcja Blizn I Przebarwień

Kolagen skutecznie absorbuje wiązkę światła, która wykorzystywana jest w zabiegu fotoodmładzania skóry. Powoduje to termolizę kolagenu, wywołując nagrzewanie i kurczenie wiązek kolagenowych. W wyniku tego procesu skutecznie pozbywamy się drobnych zmarszczek oraz spłycamy te głębokie.

ZASTOSOWANIE FOTOODMŁADZANIA:

• wygładzenie zmarszczek
• usuwanie blizn potrądzikowych
• korekcja blizn pooperacyjnych i rozstępów
• regeneracja skóry
• usuwanie przebarwień

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE FOTOODMŁADZANIA?

Zabieg fotoodmładzania przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posiadających blizny pooperacyjne oraz potrądzikowe, zmarszczki, plamy posłoneczne.
Światło emitowane przez laser wnika w głąb skóry i penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej. W ten sposób pobudza jej regenerację.

CZĘSTOTLIWOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ ZABIEGÓW:

Zaleca się wykonanie 5-8 zabiegów w odstępach ok. 2-3 tygodniowych. Po wykonaniu zabiegu skóra właściwa jest odbudowywana, kolagen jest pobudzany do regeneracji, co prowadzi do wygładzenia i uelastycznienia skóry.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, które znika po kilku godzinach i można je ukryć pod makijażem. Przez kilkanaście dni po IPL należy unikać opalania, a skórę chronić kremem o wysokim filtrze.

PRZECIWWSKAZANIA:

• przyjmowanie steroidów i retinoidów
• nowotwory skóry
• ciąża i laktacja
• infekcje wirusowe
• opalanie się na 2 tygodnie przed zabiegiem


Usuwanie Owłosienia

Depilacja Laserowa

Spełnij marzenie o jedwabiście gładkiej skórze. Niezależnie od sytuacji, okazji i pory roku – ciesz się piękną skórą bez zbędnego owłosienia. Zapomnij o podrażnieniach, uczuciu szorstkości, problemach z wrastającymi włosami i stanami zapalnymi. Skuś się na komfort gładkiej przyjemności – skorzystaj z trwałej depilacji laserowej IPL w YASUMI!

 

Efekty zabiegów fotoepilacji:

• trwałe zmniejszenie liczby włosów (zazwyczaj do 90%),
• zmniejszenie grubości włosa,
• spowolnienie jego odrostu,
• widoczna poprawa wyglądu skóry (redukcja teleangiektazji, przebarwień, rozszerzonych porów skórnych, efekt liftingu i fotoodmłodzenia).

 

Jak przygotować się do zabiegu?

– w miarę możliwości unikaj opalania (nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV, korzystania z samoopalcza),
– na około miesiąc przed fotoepilacją zrezygnuj z wyrywania włosów z cebulką (depilacja woskiem, pastą cukrową, pęsetą),
– przed zabiegiem unikaj czynników drażniących skórę np. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne oraz środki znieczulające,
– 2-3 dni przed fotoepilacją usuń włosy maszynką jednorazową,
– w dzień zabiegu nie nakładaj na obszar fotoepilacji kremów, balsamów, olejków.

Masz dość ciągłego usuwania owłosienia? Źle reagujesz na tradycyjne metody depilacji? Męczą cię problemy z podrażnioną skórą po goleniu, stanami zapalnymi, wrastaniem się włosów? Raz na zawsze pożegnaj się z tymi problemami, dzięki serii zabiegów depilacji laserowej IPL w YASUMI!
Męska depilacja przestała być tematem tabu. Dziś – dla zadbanego mężczyzny – usuwanie zbędnego owłosienia jest jednym ze standardów pielęgnacji. Uprawianie sportu, aktywny styl życia, higiena i chęć dobrego wyglądu sprawiają, że trwała depilacja laserowa w Yasumi jest najlepszym i najskuteczniejszym wyborem dla współczesnego mężczyzny!


Trwałe Usuwanie Owłosienia

Depilacja IPL – em jest dotychczas jedyną metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych. Tradycyjne metody usuwania owłosienia jak golenie, elektroliza, woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne, to metody zwykle bolesne. Ich efekty są krótkotrwałe, zaś odrastające włosy stają się twardsze i ciemniejsze.
Metoda usuwania owłosienia urządzeniem IPL jest mało bolesna, bezinwazyjna, światło działa wybiórczo na melaninę w obrębie mieszka włosowego, nie uszkadza skóry, a co najważniejsze – owłosienie usuwane jest na stałe.

Jak działa urządzenie IPL?

IPL, czyli impulsowe źródło światła to nowość zaliczana do rodziny laserów. Urządzenie emitując impuls energii świetlnej kieruje go do mieszków włosowych trwale je niszcząc i uniemożliwiając ich regenerację, bez jednoczesnego uszkodzenia naskórka.

Ilość potrzebnych sesji zależy od wielu czynników indywidualnych m.in.:

• Karnacji, koloru, gęstości i grubości włosów, stopnia ich skręcenia, głębokości umiejscowienia mieszka włosowego, poziomu hormonów oraz miejsca zabiegu.
• Im ciemniejsze i mocniejsze włosy tym szybszy efekt, ponieważ cebulki tych włosów zawierają dużo melaniny, silnie przyciągającej niszczące je światło IPL.
• Cykl rozwoju włosa dzielony jest na 2 fazy. Światło lasera działa na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu zwanej anagenem, nie działa natomiast na włosy pozostające w fazie spoczynkowej – to sprawia, że konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu dla osiągnięcia oczekiwanego efektu.
• W celu uzyskania pożądanego efektu finalnego konieczne jest powtarzanie zabiegu co 4-6 tygodni, ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie.

Przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji chemicznej lub woskiem. Dzień przed zabiegiem włosy powinny być ogolone maszynką. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie ustępujące po kilku godzinach lub następnego dnia.

 


Zamykanie Naczynek Krwionośnych

W dzisiejszych czasach naczynia krwionośne stały się utrapieniem wielu z nas. Skóra z tak zwanymi „pajączkami” charakteryzuje się ciągłym zaczerwienieniem. Przyczyn tak poważnego problemu jest mnóstwo m.in: nadciśnienie tętnicze, spożywanie niektórych leków, szkodliwy wpływ zanieczyszczonego środowiska, zaburzenia hormonalne, czy też niewłaściwa pielęgnacja skóry. Aby zminimalizować, bądź też całkowicie pozbyć się dokuczliwych zaczerwienień polecamy zamykanie naczyń metodą laserową. Do bezoperacyjnego zamknięcia niechcianych naczynek posłuży nam urządzenie zwane IPL.

Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze.

W jaki sposób IPL potrafi bezinwazyjnie zamykać naczynia krwionośne?

IPL wykorzystuje zjawisko fotokoagulacji i selektywnej fototermolizy. Dzięki temu połączeniu możemy usuwać zmiany naczyniowe bez przerwania ciągłości skóry. Proces usuwania zmian naczyniowych odbywa się w ten sposób, że energia pochłaniana jest przez hemoglobinę, następnie zmienia się w ciepło i osiąga tak wysoką temperaturę, że koaguluje, ścina i niszczy od wewnątrz ściany naczyń krwionośnych. Tym, co podnosi rangę tego urządzenia jest fakt, że nie niesie ono ze sobą ryzyka powstawania szpecących blizn. Efekty zabiegu zależą w dużej mierze od kalibru naczyń, ich gęstości i głębokości.
Niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają wielu naświetleń w ciągu kilku miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona, a nawet może pojawić się strupek, który utrzymuje się zwykle około tygodnia. Zaleca się powtarzanie zabiegu co 2 lub 3 tygodnie w serii 3-5 zabiegów.

Aby zapobiec tworzeniu się podobnych zmian w przyszłości zaleca się profilaktykę w postaci kremów ochronnych i zabiegów kosmetycznych wzmacniających naczynia.


 

Leczenie Trądziku I Stanów Zapalnych

IPL wykorzystuje filtrowane światło pulsacyjne, które niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku.
IPL nie powoduje podrażnień, nie wymaga stosowania antybiotyków ani innych leków, szybko i skutecznie odpowiada na potrzeby klientów:

• Jest to innowacyjna technologia, jedyna będąca w stanie zniszczyć Propioni-bacterium trądzikowe, wykorzystując do tego ich metabolizm.
• Jest szybszy niż powszechnie stosowane terapie: widoczne, namacalne efekty uzyskuje się wcześniej niż przy zastosowaniu typowych terapii lub zabiegów farmakologicznych.
• Nie ma efektów ubocznych ( podrażnienia, łuszczenia się naskórka) ani bólu.
• Zabiegi IPL są szybkie, proste i nie powodują powikłań.

W cyklu 5-8 zabiegów wykonanych w przeciągu 2-3 tygodni system IPL pozwala uzyskać zdecydowanie szybsze efekty, w stosunku do tradycyjnych metod terapeutycznych. Jeżeli zajdzie taka konieczność, zaleca się powtórzenie cyklu 2/3 razy w przeciągu roku.

Dzięki zabiegom na IPL można osiągnąć 60% rezultatów na uszkodzeniach zapalnych w czasie nieporównywalnie krótszym do tego, wymaganego podczas tradycyjnych zabiegów.
W celu osiągnięcia pożądanych efektów zabieg należy wykonywać, co 2-3 tygodnie w serii 5-8 zabiegów.


 

Blizny

Bogactwo Odżywczego Torfu – Zabieg Redukujący Przebarwienia I Blizny

Zabieg oparty na metodzie mikrodermabrazji polegającej na złuszczaniu i usuwaniu suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka. Jest to bezbolesna metoda, której efekt widoczny jest natychmiast.

Dzięki usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka oraz zastosowaniu odżywczego torfu następuje głębokie oczyszczenie i odblokowanie porów skóry. Pozostaje ona zrewitalizowana, odświeżona, rozjaśniona oraz wygładzona.

W celu osiągnięcia pożądanych efektów zabieg należy wykonywać, co 2-3 tygodnie w serii 5-8 zabiegów.